Rozwiać wątpliwości: KS Zenit vs. TS Pomorze [ZAPOWIEDŹ]

Przed nami kolejny piękny weekend tej wiosny. Jak na razie, także sportowo dla kibiców i piłkarzy Zenitu obecna wiosna jest bardzo udana. W dotychczasowych 3 meczach rundy rewanżowej biało-niebiescy zdobyli 7 punktów na 9 możliwych. Dwa bardzo cenne zwycięstwa na trudnych wyjazdach w Podolu Małym (5:2) i w Machowinie (2:1), a także remis u siebie z KS Włynkówko (3:3) pozwoliły nam zachować fotel lidera, a nawet jeszcze bardziej go umocnić.

W najbliższą niedzielę czeka nas kolejny trudny mecz w ramach 13 kolejki ligowej słupskiej B-klasy. Dla kogo „13” tym razem okaże się szczęśliwa? Przeciwnikiem Zenitu będzie 4. w tabeli TS Pomorze Potęgowo.

Dla przypomnienia „Towarzystwo Sportowe” Pomorze Potęgowo powstało 22 października 2014 i obecny sezon jest pierwszym po reaktywacji, które spowodowane było zawirowaniami wewnątrz klubu. Większość zapewne bardzo dobrze kojarzy ten zespół z poprzednich lat, które regularnie co roku awansowało z B-klasy, aż do III ligi bałtyckiej. Jednak formalnie w niedzielę zmierzymy się z całkiem innym zespołem.

Jak na razie drużyna z Potęgowa może pochwalić się podobnymi wynikami w rundzie wiosennej co lider z Redkowic. W dotychczasowych meczach Pomorze także dopisało do swojego dorobku 7 punktów po wygranych w derbach z Grabem Grapice (2:0), zwycięstwie przez walkower z Szansą Siemianice (3:0), a także nieoczekiwanym remisie z KS Zaleskie (0:0).

Aktualnie TS Pomorze traci do naszego zespołu 6 punktów z bilansem bramek 25-17 zajmując 4 miejsce w tabeli przy 6 wygranych, 3 remisach, 2 porażkach.

Zenit, to jak na razie zdecydowany lider tabeli przy bilansie bramek 34-19. Do tej pory wygraliśmy 8 meczów, remisując 3 i nie odnosząc żadnej przegranej (!).

Jesienią zremisowaliśmy na wyjeździe z naszym niedzielnym przeciwnikiem; 3:3 (2:2).

Wszyscy mamy nadzieję, że ta passa potrwa jeszcze dłużej. Tym bardziej, że gramy na naszym boisku, gdzie nie wypada przegrać tak ważnego meczu, który już może decydować o końcowych rozrachunkach w tabeli.

Niedzielny mecz będzie w pewnym rodzaju nowością, ponieważ po raz pierwszy na własnym obiekcie zagramy jeszcze przed południem. Mecz KS Zenit – TS Pomorze rozpocznie się już o godzinie 11:30. Tak szybka godzina związana jest z lokalnymi derbami IV-ligi: Anioły Garczegorze – Pogoń Lębork, które rozegrane zostaną o godzinie 14:00 w Garczegorzu. Kibice zainteresowani obydwoma meczami spokojnie będą mogli udać się na te spotkania. A takich na pewno nie zabraknie. Zapowiada się piłkarska niedziela w naszym regionie.