Szansa na sukces! Zapowiedź meczu: Szansa vs. KS Zenit!

Już w najbliższą niedzielę piłkarzy Zenitu, a także kibiców czeka szybka pobudka. W 6 kolejce zagramy na wyjeździe z Szansą Siemianice jeszcze przed południem, bo o godzinie 11:00. W dodatku będzie to nasz najdłuższy wyjazd tej jesienii.

Co wiemy o naszym przeciwniku? Drużyna z Siemianic jest tłem samej siebie z poprzedniego sezonu, w którym do końca biła się o lokatę gwarantującą grę w A-klasie. Ostatecznie Szansa zajęła 3. miejsce w sezonie 2014/15, które umożliwiło grę w barażach o Serie A. Baraż ostatecznie nasz przeciwnik przegrał dopiero po rzutach karnych z Victorią Dąbrówka.

W sezonie 2014/15 z Szansą graliśmy ze zmiennym szczęściem. W rundzie jesiennej przegraliśmy na wyjeździe, 2:3. Jednak wiosną w Redkowicach, to Zenit skutecznie zrewanżował się zawodnikom z Siemianic, i padł wynik: 4:2 dla biało-niebieskich.

Sezon 2015/16, Szansa zaczęła fatalnie. W pierwszych 4 kolejkach drużyna z Siemianic nie zdobyła choćby punktu i okupowała ostatnie miejsce w tabeli z 5 strzelonymi bramkami, a z 20 straconymi. Jednak tydzień temu nasi rywale odnieśli pierwszą wygraną w tym sezonie, pokonując u siebie Grab Grapice, 4:0. Jednak wynik ten nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony przez PZPN, ponieważ w tym meczu sędzia główny nabawił się kontuzji i mecz sędziowali przedstawiciele obydwu drużyn.

Tabela wskazuje, że to my jesteśmy faworytem tego meczu. Jednak trzeba wyjść i pokazać to na boisku. Miejmy nadzieję, że podtrzymamy naszą passę nieprzegranych spotkań do sześciu i wrócimy do Redkowic z kompletem punktów.

Zbiórka przed meczem o godzinie 9:00 w stałym miejscu, gdzie podstawiony zostanie autobus. Zapraszamy. : )