Piękna passa trwa! Szansa 1:3 KS Zenit!

To była wspaniała niedziela dla kibiców i piłkarzy Zenitu, którzy wspólnie wybrali się autokarem na wycieczkę do Siemianic. W 6 kolejce pokonaliśmy tamtejszą Szansę, 3:1 (1:0). Bramki dla nas zdobywali: Paweł Adamowicz, Radosław Walkusz i Damian Mielewczyk.

Niestety początek meczu nie zachwycił i widzieliśmy wyrównany mecz, który rozgrywał się głównie w środku pola. Jednak już w pierwszych minutach bramkę zdobyć mógł Bartłomiej Górski, któremu zabrakło centymetrów aby dojść to piłki szybciej niż bramkarz gospodarzy, który wybił piłkę w tej sytuacji na rzut rożny. Z każdą następną minutą nasza przewaga powoli rosła. W końcu to my musieliśmy udowodnić, że gramy w roli faworyta.

Po 20 minutach gry potwierdzamynaszą przewagę golem! Znakomitym podaniem popisuje się Błażej Grzenkowicz do Adamowicza. Paweł wychodzi sam na sam z bramkarzem Szansy, któremu strzałem przy dłuższym słupku nie daje najmniejszych szans i otwiera wynik spotkania. 1:0!

Mimo wielu starań z naszej strony, to nie było nasze najlepsze 45 minut w tym sezonie i już do końca 1. połowy wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę zaczynamy najgorzej jak tylko było można. Tracimy bramkę z rzutu wolnego, która uznana została nieprawidłowo, ponieważ przy dośrodkowaniu zawodnik, który zdobył bramkę dla rywala był przynajmniej na metrowym spalonym. Mamy remis i mecz zaczął się od początku!

Jak już nas przyzwyczaili do tego nasi piłkarze, stracona bramka zazwyczaj pozytywnie wpływa na naszą grę. Tym razem nie było inaczej. Siedliśmy na rywala, jednak długo z tego nic nie wynikało...

Do 65 minuty. Najpierw na bramkę strzela zdobywca pierwszego gola: Adamowicz, następnie Cyprian Nowocień. Obydwa strzały broni bramkarz z Siemianic, jednak drugą wybija wprost pod nogi Radosława Walkusz, który pakuje piłkę do siatki i mamy znowu prowadzenie! 2:1!

W 80 minucie za Pawła Adamowicz na boisko wchodzi Damian Mielewczyk. Była to bardzo udana zmiana. Nie mija 10 sekund od wejścia na boisko, a Sid po asyście Cypriana Nowocienia, podwyższa wynik meczu na i ustala wynik spotkania na 3:1!

W końcówce przeprowadzamy jeszcze dwie zmiany. Łukasz Patelczyk zastępuje Błażeja Grzenkowicz, a Szymon Onasz zmienia Adama Labuda. Jednak do końca wynik nie ulega już zmianie i wygrywamy kolejne ważne spotkanie, już czwarte w tym sezonie!

Wielkie podziękowania należą się naszym kibicom, którzy licznie stawili się w Siemianicach, mając również swój udział w wygranej wczorajszego meczu.

Za tydzień w niedzielę (18.10.15) gramy kolejne spotkanie, tym razem z Grab Grapice. Początek meczu o godzinie 14:00 w Redkowicach!